Autor: Kid Maniak
Wysłany przez: kidmaniak   Data: 2009-07-30 20:38
Komentarze: (5)   Wynik:


Witajcie! W dzisiejszym odcinku uzupełniamy opis map Argentan i Anzio przy udziale gracza klasy light!
Nick: SidLuke
Klasa: Light
Grane wersje DOD: od 3.1/beta, 7 lat
Klany:gra klanowo od DOD 1.3, MardyMouse, Dog Tags, (pozdro Amor) ProX!y w 1.3 z m.in. Dzikim, Dudą, Akyoto i Byczkiem, Falloutem, Majic'em a po zmianie komputera DOD:S - ProX!y (m.in. Ferris, Evul, Klugas w składzie), #papaya-coconut (polski klan, ale był też Tiago Shorty :)), BetsonVoodooGaming aka [sh] (pozdro Cyp3r)
Osiągnięcia: Wygranie 2. ligi w ClanBase z #papaya-poconut, uwiecznione przez Wicka na orginalnie nazwanym filmiku "Finał 2 ligi CB 2007 Wicek" :-) (Link? Mam na hdd :P)

Ulubiona mapa: Argentan

Komputer: DualCore 3.16GHz, 2GB RAM
Gfx: GeForce 9800 GTX+
Mysz: Logitech MX518
Internet: 2Mbit, lokalna kablówka. Wiele lepsza od Neo :-)
Cfg: Standard z takimi modami:
inny celownik dla granatów, inny dla strzelania
'q' przełącza broń/granaty
'tab' przełącza broń/nóż
lerp = 0, bez tego nie da się grać.
HUD: Podobnie do Kub@ eS Zamiast gadać, pokażemy: Screen 1
Kid Maniak: Dlaczego light?
SidLuke: Lightem gram od dawna, ta klasa najbardziej mi odpowiada. Jednak co do pytania o najważniejszą klasę w DODSie to jest to snajper. Dobry sniper powstrzyma i hvy, i lighty.

KM: Kiedy gracz jest dobry?
SL: Kiedy myśli na mapie! Można mieć skilla, dużo fragów i nic z tego nie wynika. W BVG potrafiliśmy mieć dużo więcej fragów od przeciwnika (np. na Salerno), a mapę przegrać. W DODSa wygrywa się team-playem i myśleniem .

KM: To mój któryś tam kolejny wywiad w DODSie i znowu słyszę o "myśleniu". Wyjaśnij co to konkretnie oznacza, jakiś przykład :)
SL: Trzeba wiedzieć, kiedy zraszować, a kiedy przykampić. Np. zdarza się, że trzy osoby biorą most na Anzio, podczas gdy do tego potrzebne są dwie. Trzecia może spokojnie raszować beach-house przeciwnika i zablokować rzucanie granatów przez przeciwnika itd. Po tym poznaje się klan - czy jest dobry, czy nie.

KM: Rada dla początkujących?
SL: Nie trenować bazooki, assaulta. Olewać osiągnięcia. Latanie ze świecącą się ikoną nad głową moim zdaniem trochę zepsuło tą grę. To trzyma ludzi na ffa, ale scena klanowa przez to traci.

KM: Jak byś ocenił aktualną sytuację w polskim światku klanowym?
SL: Może ktoś się obrazi, ale nazwę "klany" rezerwuję dla lepszych drużyn :) Klan poznaje się po tym jak gra w ligach, i to mocnych, a póki co z wynikami jest słabo. Nikt się na dzień dzisiejszy nie pokazuje w dobrych rozgrywkach typu stare Clan Base gdzie były 4 ligi czy w silnie obsadzonych Night Cupach.

KM: ProX!y planuje coś zagrać po wakacjach?
SL: Ja bym bardzo chętnie zagrał, ale jest tak mało dobrych graczy w Polsce, że bardzo ciężko jest zebrać stałą szóstkę .Na razie ze składem jest krucho więc coś musiało by się zmienić przez wakacje.

KM: Czy to jest wg Ciebie główna przyczyna krótkiego życia większości polskich zespołów?
SL: Najważniejszą przyczyną to jest nasz Internet... grając dłużej w DODSa dochodzi się do momentu w którym skillowo nie możesz się już podciągnąć. Za to widzisz, że z powodu netu np. strzały nie trafiają. To ludzi zniechęca i dlatego odchodzą.
Mapa: Argentan

SL: Bardzo fajna mapa dla lightów. Duże otwarte przestrzenie, można się wykazać, jak się ma aima, np. na pochylni. Haevy też nie powinny być zawiedzione, jest tam trochę zamkniętych budynków, chociaż gra się ją trudno na tej klasie.

Mapa jest dosyć zrównoważona, z lekką przewagą Axis. Środek można brać bardzo szybko, da się wziąć full-capa w krótkim czasie. Choć jeśli grają dwa dobre klany równie łatwo o wynik 0:0, bowiem ostatnie flagi łatwo bronić. Można wykorzystać MG, szczególnie od strony Axis, co nie wszystkim się podoba. W dod:s przyjmuje się, że po tym, czy ktoś używa (a raczej nie używa) MG, poznaje się skillowy klan:) Ale w tej grze dobry sniper sobie poradzi z MG.


Alianci - w zasadzie z obu stron gra się podobnie. Jako light chodzę rampy. Wymagana dobra współpraca z drugim lightem, który też chodzi tą stroną oraz info na TSie. Jest z tej strony kilka fajnych nejdów do opanowania (na kasy/ticket oraz na drzewko) do nabijania fragów nic nie robiąc. Można próbować wall-shotów, na ticket podczas brania środka (posiadam materiał instruktażowy w postaci filmiku z moim udziałem :-) ).

W proxy staramy się śledzić ilu przeciwników padło przed braniem środka. Konkretnie każdy swoje klasy. Jeden light pomaga w braniu, drugi raszuje dwójkę. Później albo wchodzimy do kompleksu, albo raszujemy prosto na jedynkę.

Jest jeszcze druga ścieżka dla trzeciego lighta - przez tory ze snajperem. U nas podział jest stały, ja gram tylko rampy.

Axis - system ten sam jak w Aliantach.

Na mapie jest pełno miejscówek do przykampienia. Szczególnie od strony Axis. Są ławki, a zaraz obok - dziupla. Dalej można przesunąć się na skałkę i później pod auto lub do Coupiera. Można też strzelać ze środka (otwarta przestrzeń). Do tych rzeczy dochodzi się grając i ucząc od przeciwnika - patrząc skąd mnie zdjęli, a potem starając się samemu to wykorzystywać.
Mapa: Anzio

SL: Najbardziej skillowa mapa w DODS-ie. Bardzo łatwo stracić na niej full-capa i wysoko przegrać. Dwie podwójne flagi, co wymusza rozdzielenie teamu na dwie 3 osobowe grupy.

Alianci: Chyba najbardziej popularny system to taki, jaki gramy w proxy. Od Aliantów 3 ligthy idą na most, natomiast na plac idą 2 hvy i sniper.

Czasami gra się 2 lighty + snajper na most. Nie sądzę, że snipera trzeba wysyłać tam, gdzie jest sniper przeciwnika. Wtedy to wróg narzuca nam swój styl i nie gramy tego, co normalnie trenujemy.

Jest jeszcze trzecia możliwość, jeśli ma się bardzo zgrany team. W papaii Evul po prostu dawał znać, gdzie idzie. Potrafił z dobrego respa iść na most, przerwać branie, albo zraszować. Czasami szedł na plac. W takiej konfiguracji trzeba mieć b. dobrego snipera i lighta, którzy potrafią grać obie opcje i się zmieniać.

Bardzo ważne jest opanowanie nejdów od tej strony. Często zdarza się, że axis symuluje branie mostu, a gdy słyszą odbezpieczane w beach-house granaty - uciekają. W ten sposób granaty się traci, więc trzeba wyczuć taką podpuchę i nie rzucać wszystkich nejdów jednocześnie.

Często zdarza się, że Axis na początku rundy daje 4 osoby na most, gdzie heavy raszuje, więc trzeba się na to przygotować. Jeśli tak się zdarzy, trzeba dać info na plac, żeby go brali, bo mają mniej przeciwników.

No i zwrócić uwagę na wodę - niemiecki light często wbija się tędy do naszego BH.

Po przejściu mostu gra się łatwiej, jeśli zdobędzie się BH przeciwnika lub rampę . Można wtedy nabić sporo fragów przytrzymując wroga na respie. Nie pomagamy specjalnie na placu. Od święta można przerwać branie placu, ale priorytetem jest swoja własna strona.

Wyjątkiem jest sytuacja gdy straciliśmy obie podwójne flagi. Wtedy wychodzimy przez 1 i najpierw trzeba odbić plac.

Axis: Na most chodzi sniper i 2 lighty. Nudna strona dla snipera, przez 10 minut masz 5 fragów i nie giniesz. I trzeba ciągle uważać, by nie przysnąć... 1 light idzie z dwoma heavy na plac. Bardzo rzadko sniper robi wycieczkę na plac.

Most powinien być cały czas w posiadaniu Niemców, jest go łatwiej zdobyć od tej strony. Trzeba uważać na nejdy alianckie. Można nejdować BH przeciwnika, łatwo jest opanować miejsca, z których wychodzi przeciwnik - stocznia i BH/brama.

Na początku rundy heavy może pomóc i zraszować most przez bramę. W tej sytuacji ekipa z placu musi ograniczyć się do przerywania placu, bo alianci mają wtedy przewagę. Generalnie trzeba zagrać cierpliwie.

Tą mapę przegrywa się od strony axis tylko jeśli oddaje się inicjatywę na moście. Przy jego braniu jest kilka "taktyk". Można stać na poręczy i wiać do wody gdy leci nade. Można stanąć na moście od strony bramy lub od strony axis. Wtedy jeśli przeciwnik dobrze oceni nasze miejsce, to nie uciekniemy od nade i obaj przechwytujący giną.

Generalnie most jest b. ciekawym miejscem na Anzio.

Po wzięciu mostu staramy się pomóc na placu. Czyścimy parasole i środkowy resp oraz BH. W tym momencie ekipa z placu uważa tylko na kościół i pizzę - jest im łatwiej.

Po wzięciu obu podwójnych flag łatwo już wziąć fulla. B. fajne miejsce - jump window. Łatwo się z niego nejduje i bierze 1 przeciwnika.W następnym odcinku uzupełnienie alternatywnych tras dla lighta na Anzio i Argentan oraz zaczynamy nowe mapki: Harrington + Lennon.Wywiad przeprowadzony 7 Lipca 2009
Panel Użytkownika:
Nie jesteś zalogowany!
Użytkownik:

Hasło:

Zapamiętać mnie?


Polecamy:

Red Orchestra .pl


Nasze buttony:
Day of Defeat .pl
Day of Defeat .pl
Pora na sponsora: